Herbatka ekologiczna – to jest to!

Dość teoretyzowania! Od dziś czas na konkrety – pierwszy krok w drodze do zielonej strony życia 🙂 Wiadomo, że nikt z dnia na dzień nie porzuci dotychczasowego życia, przyzwyczajeń czy nawyków – to nawet byłoby niezdrowe moim zdaniem. Dlatego warto zrobić mały kroczek, posmakować go, poznać efekt i zastanowić się, czy się opłacało i czy dobrze się z tym czujemy. Jeśli tak – potem możemy postawić następny : większy, odważniejszy, idący coraz dalej w stosunku do poprzedniego i tak dalej…
Trudno wyobrazić sobie dobry posiłek bez odpowiedniego napoju. Wiadomo, że kolorowe napoje, a zwłaszcza gazowane, takie jak Coca – Cola dodają smaku każdej potrawie. Gorzej jeśli chodzi o nasze zdrowie – bowiem nawet jeśli czujemy się lepiej po spożyciu takiego napoju, to jedynie na chwilę. A szkody jakie poczynia w naszym organizmie każda szklanka, pozostają niestety na zawsze. Zdrową (i przede wszystkim bardzo pożyteczną!) alternatywą jest popijanie posiłków herbatą. W zależności od preferencji pijemy ja albo dla samego smaku (a pyszności w tej kwestii nie brakuje – sporo smaków i mieszanek do wyboru), bądź łączymy przyjemne z pożytecznym. Nie ma chyba nic lepszego, niż jeśli coś, co nam smakuje, jednocześnie okazuje się korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli jesteś fanem herbat – łatwiej będzie zmierzyć Ci się z moim mini wyzwaniem, a mianowicie : sklepowe, popularne herbaty zamień na herbatki ekologiczne. Nie umniejszając żadnemu z popularnych producentów – zwykłe herbaty ekspresowe z prawdziwą herbatą mają wspólną właściwie jedynie nazwę. To zabarwiona, aromatyzowana woda. Zapomnij o jakichkolwiek właściwościach. Najłatwiej sprawdzić to na przykładzie herbatek pobudzających trawienie – weź sklepową herbatę Pu Erh i taką ekologiczną. Przez tydzień spożywaj jedną, przez kolejny – tą drugą. Myślę, że bardzo szybko zauważysz różnicę. Wspomniałam w jednym z wcześniejszych wpisów, iż niezwykle ważne jest oczyszczanie organizmu. Zaopatrz się w jedną z kilku herbat ekologicznych (moim osobistym faworytem są herbaty firmy Dary Natury) o właściwościach oczyszczających, popijaj nią posiłki, lub zaparz ją przed spaniem i…czekaj na efekty 🙂 Gwarantuję, iż zauważysz je już po pierwszym naparze. Na dzień dobry – polecam moją ulubioną, czyli herbatkę z …owsa. Jakkolwiek dziwnie brzmi ten pomysł, zaręczam że działa w 100 % , a w dodatku całkiem ciekawie smakuje. Jak zaznacza producent:

Według literatury zielarskiej ziele owsa może być stosowane w stanach wyczerpania nerwowego i bezsenności jak również jako środek zmniejszający ryzyko powstawania kamieni moczowych. Ziele to może być stosowane  również jako środek profilaktyczny wzbogacający naszą dietę w makro- i mikroelementy. Wspomaga w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii.

Jest to jedna z tych niewielu herbat, które spokojnie możesz pić przed snem, bez obaw o pobudzenie zawartą w niej kofeiną. Produkt ten łączy w sobie właściwości łagodnie uspokajające, sprzyjające dobremu snu, a jednocześnie działa oczyszczająco na organizm. Rano zatem wstaniesz wypoczęty, ze świadomością tego, iż w nocy spaliłeś kalorie (a co!). W moim przypadku wystarczyło zaledwie kilka dni stosowania, abym w sklepie mogła wybrać spodnie w rozmiarze jaki nosiłam przed zimą. Cena herbat z tej serii jest bardzo przystępna – w zależności od rodzaju ziół, waha się między 5 a 7 zł – czyli mniej więcej tyle samo, ile przyszłoby zapłacić Ci za produkt herbatopodobny w sklepie (wybaczcie, ale taki mam stosunek do wszystkich herbatek ekspresowych, mimo zapewnień producentów o ich cudownych właściwościach). Polecam – naprawdę warto! 🙂 W kolejnych wpisach przedstawię swoją opinię na temat pozostałych produktów tej firmy, jakie do tej pory spróbowałam.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s