Nie czekaj na jutro !

Zaglądnęłam tutaj po dłuższej nieobecności i przeraziło mnie to, jak długo mnie tutaj nie było! Wydawało mi się, że przecież nie dalej niż kilkanaście dni temu pisałam notatkę – a tutaj niespodzianka. Jak ten czas ucieka – nawet taka prozaiczna sytuacja potrafi to uświadomić człowiekowi dość brutalnie. No, ale lepiej w sumie w taki sposób, niż w sytuacji, której odkręcić już nie będzie możliwości. Każdego dnia trzeba dbać o każdą chwilę, nie odkładać niczego „na potem” – nigdy nie wiadomo, czy będzie okazja nadrobić zaległości. Oczywiście mogłabym napisać tutaj cały wykład na temat środowiska, jednak wierzę w to, że każdy z nas jest w stanie przełożyć sobie to co napisałam właśnie na kwestie natury.

Od jutra zacznę segregować śmieci, od jutra będę pilnować zużycia prądu, skończę tylko ten proszek/płyn/dezodorant i przy kupnie następnego na pewno zwrócę uwagę na pochodzenie, od jutra będę racjonalizować zakupy, od jutra….Szkoda tylko, że to jutro przeważnie nigdy nie nadchodzi. A szkoda, bowiem – choć trudno w to uwierzyć- każdy dzień ma znaczenie, a szalę wytrzymałości planety bardzo łatwo przechylić. A potem na ratunek będzie już za późno. Nie odkładaj niczego na jutro – co masz zrobić, zrób dziś. Będziesz czuć się lepiej – nie dość, że nic się nie będzie za Tobą „ciągnęło”, to jeszcze dodatkowo zrobisz coś dobrego dla innych, co realnie odczują. Nic chyba nie cieszy bardziej niż gest, który przynosi korzyść wielu. Spójrzmy na takie torebki ekologiczne – z pozoru nic nie wnoszą, a porównanie jednej reklamówki do jednej torby papierowej nie ukaże różnic. Ok, ale tysiąc reklamówek zastąpionych tymi papierowymi torebkami przyniesie efekt już na etapie produkcji (dowiedz się więcej). Podobnie rzecz ma się właśnie ze wspomnianym segregowaniem śmieci czy używaniem nieszkodliwych dla otoczenia środków.
Ot, taka refleksja na powrót, po wakacyjnych wędrówkach po łonie natury. Były i góry, i morze, a także piękna, polska wieś. Nic, absolutnie nic nie zastąpi uroków przebywania pośród potęgi przyrody…Nie niszczmy jej więc po kawałku, bo za chwilę nie zostanie nam nic…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s