Masz ekostyle? Nie zapomnij o ekolife!

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że damska torebka jest niezwykle ważna, zarówno z praktycznego, jak i estetycznego punktu widzenia. Dzisiaj jednak to nie tylko praktyczny element stylizacji. To coraz częściej afirmacja pewnego sposobu bycia i pomysłu na życie. Prosty przykład: torby papierowe z nadrukiem pozwalają na podkreślenie ekologicznego stylu bycia, nowoczesności i stylu.

Coraz częściej pojawiające się torby papierowe czy płócienne to już chyba znak czasu. Dobrze wyglądają, sprzedają się, są już doceniane przez klientki marek wykorzystujących je jako gadżety reklamowe. Dają nam jednak złudne poczucie, że dbamy o ekologię. Oczywiście, wyparcie toreb foliowych jest zdecydowanie sukcesem ruchu pro-eko i odciążeniem matki natury z części narzucanego jej bagażu, jednakże może usypiać czujność i dawać poczucie satysfakcji oraz zadowolenia. A przecież nie chodzi o to, żeby spoczywać na laurach. Dlatego właśnie warto przypomnieć, że ekologia to nie tylko te przyciągające uwagę ekologiczne torebki i choć korzystanie z nich wiąże się zwykle ze szczytnymi intencjami, to należy pamiętać o innych ważnych działaniach.

Tak więc uświadamiajmy znajomych, sprzątajmy zanieczyszczone miejsca, wybierajmy świadomie produkty i korzystajmy z naszych ulubionych toreb papierowych. Działając w ten sposób przysłużymy się wielkiej sprawie, przy okazji poprawiając swoje samopoczucie i naszą najbliższą okolicę. Są to rzeczy z pozoru oczywiste, raz na jakiś czas warto jednak przypomnieć sobie podstawowe zagadnienia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s